FAQ

Rejestracja i konto

Korzystanie z serwisu jest możliwe wyłącznie po wcześniejszej rejestracji użytkownika. Wypełnienie formularza rejestracyjnego zajmie tylko chwilę. Po skutecznej rejestracji będziesz mógł/mogła zlecać nam zakup i dostawę towarów.

Swoje dane znajdziesz w zakładce "Profil". Żeby zaktualizować dane, wybierz przycisk "Edytuj dane".

Konto użytkownika może zablokować wyłącznie administrator. W tym celu wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego dostępnego w zakładce "Kontakt".

Hasło stanowi informację poufną do wyłącznej wiadomości użytkownika. Jeśli zapomnisz swojego hasła podczas próby logowania do serwisu, wybierz przycisk "Przypomnij hasło". Na twoją skrzynkę mailową zostanie wysłany link do zmiany hasła. Jeśli chcesz zmienić swoje hasło, możesz to zrobić samodzielnie w zakładce "Profil" - "Zmień hasło".

Zamówienia

Możliwość zakupu sprawdzimy w ciągu kilku minut. Zostaniesz o tym poinformowany z chwilą wystawienia zamówienia do opłaty. Zatwierdzenie towaru do zapłaty oznacza, że konsultant sprawdził sklep i wycenił zamówienie. Po wniesieniu opłaty, towar ten zostanie zamówiony i wysyłany do adresata.

Kiedy wszystkie zakupione towary w ramach jednego zamówienia dotrą do naszego magazynu, status zamówienia zostanie zmieniony na "Zakończony", co jednocześnie oznacza, że paczka jest gotowa do wysyłki.

W trakcie zamawiania, w polach "Dodatkowe informacje" lub "Wiadomości", napisz nam, w jaki sposób twoja paczka ma zostać zapakowana. Zazwyczaj wszystkie towary (nawet jeśli zostały zakupione w różnych sklepach) w ramach jednego zamówienia wysyłane są w 1 paczce. Wyjątkiem są przypadki, gdy wartość całego zamówienia przekracza 150 euro lub waga towarów przekracza 30 kg. Otrzymasz informację, że zamówienie jest gotowe do opłaty, i że zostało ono podzielone na 2 lub więcej paczek.

Tak. Wykorzystujemy szyfrowanie SSL. Dzięki niemu wszystkie dane osobowe, które do nas wysyłasz, są zaszyfrowane i chronione przed osobami trzecimi. Podstawowym i najważniejszym zabezpieczeniem jest jednak twoje hasło. Nigdy nie podawaj go innym osobom oraz dbaj, by nie było zbyt oczywiste. Przestrzegamy obowiązujących wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych oraz przepisów prawa. W związku z tym podane przez ciebie dane wykorzystywane są jedynie w celu złożenia zamówienia oraz doskonalenia naszych usług. Bez twojego zezwolenia nie zostaną one nigdy przekazane osobom trzecim. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.

Dostarczamy przesyłki o maksymalnej wadze 30 kg. Nie ma ograniczeń kwotowych, należy jednak pamiętać że od towarów o wartości powyżej 150 EUR, które są dostarczane w jednym dniu na adres jednego odbiorcy w Ukrainie, naliczane jest cło i podatek. Jeśli będziesz musiał zapłacić cło, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta – oszacujemy wysokość opłat celnych i opowiemy, jak należy je uregulować. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce "Dostawa".

W ramach jednego zamówienia możesz zlecić nam zakup kilku towarów w różnych sklepach internetowych. Chętnie przepakujemy zakupione towary i wyślemy w jednej paczce.

– klient może w jednym zamówieniu zlecić zakup towarów z różnych sklepów, nie musi tworzyć kolejnego zamówienia, a my je skonsolidujemy. 2 oddzielnych zamówień nie łączymy w 1 paczkę.

Na bieżąco będziemy cię informować o kolejnych etapach realizacji zamówienia za pomocą e-maila. Poza tym, zawsze możesz sprawdzić status zamówienia w swoim profilu w serwisie. Dodatkowo, po nadaniu przesyłki na Twój adres doręczania przekażemy Ci link do śledzenia statusu przesyłki online.

Możesz anulować swoje zamówienie do momentu jego opłacenia. Po tym, jak zamówienie otrzyma status „Opłacone”, nie ma już możliwości rezygnacji z zamówienia.

Jeśli wybranego przez ciebie sklepu nie ma na liście, to skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, czy będziemy mogli dla ciebie kupić towary w tym sklepie.

Tak. Żeby zamówić dostawę na inny adres niż zapisany w twoim profilu, wskaż właściwy adres podczas składania zamówienia w zakładce "Informacje o dostawie" – "Edytuj dane dostawy".

Możemy pomóc ci w zakupie większości towarów, jednak nie wszystkie towary można wwieźć na terytorium Ukrainy. Zabronione są na przykład

  • leki,
  • alkohol,
  • wyroby tytoniowe,
  • zwierzęta,
  • rośliny
  • żywność (poza zapakowaną oryginalnie przez producenta – maksymalnie 10 kg w paczce mogą stanowić produkty żywnościowe, przy czym nie więcej niż 2 kg produktu jednego rodzaju).

Pełną listę zabronionych i nieobsługiwanych towarów znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce "Zabronione towary".

Wysyłka i dostawa

Użytkownik może zgłaszać reklamacje dotyczące usług świadczonych w ramach serwisu, a w szczególności ich niewykonania lub nienależytego wykonania. Reklamacje można zgłaszać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w serwisie. Reklamacje zostaną rozpatrzone w najkrótszym możliwym terminie maksymalnie do 30 dni od daty ich otrzymania przez usługodawcę.

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki, powstałych podczas transportu, będą rozpatrywane tylko i wyłącznie po sporządzeniu protokołu szkodowego podpisanego przez odbiorcę przy kurierze.

Realizujemy dostawę pod konkretne adresy w Ukrainie, jednak nie dostarczamy paczek na tereny objęte działaniami wojennymi.

W tym momencie możesz zamówić dostawę tylko do Ukrainy. Niebawem rozszerzymy naszą ofertę również o inne kraje.

Przesyłkę z zakupionymi towarami dostarczy do Ciebie kurier, pod adres, który wskażesz w zamówieniu.

Przewidywany okres dostawy przesyłki to czas w jakim sklep, w którym chcesz dokonać zakupów dostarcza swoje towary na terenie Polski oraz czas naszego doręczenia towaru pod wskazany przez ciebie adres w Ukrainie. Wynosi on 5-12 dni roboczych i zależy od adresu w Ukrainie. Status swojej przesyłki będziesz mógł zawsze śledzić online.

Cena dostawy jest obliczana na podstawie wagi i wielkości twojej przesyłki. Składa się na nią koszt dostawy towaru ze sklepu na terenie Polski oraz koszt transportu przesyłki pod wskazany adres w Ukrainie, liczony według cennika.

Do danej kwoty należy doliczyć koszt przesyłki z polskiego sklepu do eCashback. Bardzo często dostawa na terenie Polski jest darmowa. Informacje dotyczące kosztów dostawy na terenie Polski są dostępne w konkretnych sklepach internetowych, w których zlecasz nam zakup towarów.

Płatności

W takiej sytuacji poinformuj nas o problemie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zespół eCashback przywróci zamówienie do opłaty, dzięki czemu będziesz mógł/mogła ponownie dokonać płatności.

Musisz podać swoją kartę, ponieważ jest to jedyna metoda zapłaty za twoje zamówienie.

Transakcje mogą być dokonywane dowolną kartą debetową oraz kredytową – zarówno polską, jak i zagraniczną.

Jeśli opłacisz zamówienie, a my nie będziemy mogli kupić wskazanego towaru, niezwłocznie zwrócimy ci całą kwotę zamówienia. Cała operacja może zająć maksymalnie 14 dni.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, realizacja transakcji odbywa się za pośrednictwem Administratora Płatności (eCard SA). Serwis nie ma dostępu do danych karty ani do danych rachunku bankowego Użytkownika. Dane te przechowuje Administrator Płatności (eCard SA).

Wszystkie ceny w serwisie podawane są w walucie Euro i w takiej walucie zrealizowana będzie płatność z Twojej karty.

Zamówienia złożone w Serwisie mogą być opłacone kartą płatniczą lub kredytową akceptowaną przez Administratora Płatności (eCard SA).

Zwroty 10%

100 uzyskanych punktów eCashback to równowartość 1 EUR. Punkty zostaną przeliczone na rabat kwotowy w EUR, jeśli zdecydujesz się je wykorzystać przy kolejnym zamówieniu.

Punkty naliczamy od razu po zrealizowaniu zamówienia. Możesz je od razu wykorzystać na następne zakupy.

Za każdy zakup zrealizowany w serwisie eCashback naliczamy punkty, którymi możesz zapłacić za kolejne zamówienie. Za każde wydane 1 euro uzyskasz 10 punktów. Z kolei każde 100 punktów daje ci voucher rabatowy na następne zakupy o wartości 1 euro. Szczegółowy tryb naliczania punktów znajdziesz w Regulaminie programu lojalnościowego eCashback.

Cła i podatki

Nie ma takiej możliwości. Zapłata cła to ustawowy obowiązek obywatelski. Jeżeli tego nie zrobisz – służba celna skonfiskuje twoją przesyłkę.

Przesyłki o łącznej wadze do 30 kg i deklarowanej wartości do 150 EUR, dostarczane w jednym dniu na adres jednego odbiorcy w Ukrainie, są zwolnione z opłat celno-podatkowych. Zatem jeśli waga i cena twojej przesyłki nie będą przekraczały tych wartości, nie powstanie obowiązek opłacenia cła i podatku. Jeśli jednak musisz zapłacić cło, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta – oszacujemy wysokość opłat celnych i powiemy, jak należy je uregulować. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce "Dostawa".