No items found.

Jak wybrać i gdzie kupić gamingowy laptop? Przewodnik dla graczy

Najnowsze gry komputerowe działają płynnie tylko na laptopie do gier o odpowiednich parametrach. Sprzęt gamingowy powinien zapewniać wysoką wydajność, dlatego w trakcie wyboru urządzenia zwróć uwagę na rodzaj procesora, kartę graficzną i ilość pamięci RAM. Ważny jest rozmiar ekranu oraz system chłodzenia. Poszukujesz nowego sprzętu dla graczy i nie wiesz, jaki laptop do gier wybrać? Podpowiadamy, jakie parametry powinien mieć dobry laptop dla graczy i gdzie możesz kupić odpowiednie urządzenie!

Współczesne laptopy do gier są coraz lepsze pod względem parametrów. Przenośny sprzęt daje możliwość grania nie tylko w domu, ale też poza nim. Jeśli chcesz cieszyć się płynną grą, twój laptop do gier powinien spełniać wymagania sprzętowe określone przez producenta gry. W innym wypadku, w trakcie rozgrywki urządzenie może się zacinać. Dlatego postaw na najlepszy sprzęt dla graczy dostępny np. w: Media Expert.

Jakie cechy powinien mieć wydajny laptop do gier?

Wpływ na wydajność laptopa do gier ma procesor. Najpopularniejszymi producentami procesorów są marki Intel oraz AMD. Obie oferują wiele serii procesorów. Każda seria wyróżnia się innymi parametrami. Najczęściej wybierane modele to Intel Core i3, i5, i7 oraz i9, a także Ryzen 3, 5, 7 i 9. Największą wydajność mają wersje oznaczone cyfrą 9. W trakcie wyboru zwróć uwagę na generacje procesorów. Laptop do gier powinien mieć procesor oznaczony symbolem H, HK lub HS.

Dobry laptop do gier musi mieć wydajną kartę graficzną, dlatego polecamy ci wybór NVIDIA GeForce RTX lub AMD Radeon. Karta graficzna odpowiada za jakość wyświetlanej grafiki. Wybierając kartę graficzną, sprawdź, jaki ma parametr TGP, który określa maksymalną moc prądu dostarczanego do karty graficznej w laptopie. Wyższa wartość TGP wpływa na lepszą wydajność.

Jeśli chcesz grać na laptopie w najnowsze gry komputerowe, wybierz model z co najmniej 16 GB pamięci RAM (a najlepiej z 32 GB). Postaw na dysk SSD, który zapewnia szybszy odczyt danych, niż dysk HDD. Wydajny laptop do gier może szybciej się nagrzewać, dlatego zwróć uwagę na to, czy urządzenie ma wbudowany system chłodzenia. Pamiętaj, że możesz skorzystać z podkładek chłodzących.

Laptopy do gier – cena

Cena laptopa do gier zależy od tego, jaki wybierzesz procesor oraz kartę graficzną. Wpływ na cenę ma ilość pamięci RAM i rozmiar ekranu. Sprzęt z najlepszymi parametrami może kosztować ponad 15 000 zł – np. Laptop PREDATOR Helios.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, możesz sięgnąć po laptopa ASUS TUF Gaming z procesorem Intel Core i5 bez wbudowanego systemu operacyjnego (kosztuje 3 249, 99 zł).

Wydajny laptop do gier – gdzie kupić?

Laptopy do gier znajdziesz w wielu sklepach. Poza ofertą Media Expert, zapoznaj się z produktami dla graczy w sklepach X-Kom, Komputronik oraz Media Markt. Znajdziesz tam laptopy i akcesoria komputerowe!

Laptopy do gier z wymienionych sklepów możesz zamawiać za pomocą eCashback. Wybierz produkt, który cię interesuje i zamów go, oszczędzając pieniądze!

No items found.
Zarejestruj się na swoim koncie w serwisie eCashback.
Sprawdź listę polskich sklepów i platform internetowych oraz wybierz towary, które Cię interesują.
Zleć nam zakup poprzez wskazanie linku do towaru, który wybrałeś/łaś oraz jego parametrów.
Zrealizuj zamówienie i odbierz zwrot 10% wartości Twoich zakupów w formie punktów na kolejne zakupy.
Wróć do nas, gdy znowu będziesz czegoś potrzebować. Kupuj i oszczędzaj!